خانه » آخرین اخبار » امروز چه روزی است » عید فطر 96 چند شنبه است | آیا یکشنبه عید فطر است؟

عید فطر 96 چند شنبه است | آیا یکشنبه عید فطر است؟

عید فطر 96 چند شنبه است | آیا یکشنبه عید فطر است؟
عید فطر 96 چند شنبه است

عید فطر 96 چند شنبه است

اخر ماه مبارک رمضان و اول ماه شوال عید فطر است در این روز روزه گرفتن حرام است و دادن زکات فطر امری واجب است. عید فطر در بسیاری از کشور های جهان تعطیل رسمی می باشد.  در ادامه در سایت اپ ناز تاریخ و چند شنبه عید فطر 96 است برای کاربران قرار داده می شود.

عید فطر 1396 چه روزی است

با توجه به تفاوت تقویم شمسی با تقویم قمری به احتمال زیاد روز دوشنبه 5 تیر ماه سال 1396 عید سعید فطر است و روز سه شنبه به مناسب این روز تعطیل می باشد.

میزان فطریه سال 96 چقدر است

از سوی دفتر ایت الله مکارم شیرازی میزان فطریه سال 1396 مشخص شد. طبق اعلام نظر آیت مکارم شیرازی زکات عید فطره سال 96 برای یک نفر بر مبنای قوت غالب گندم مبلغ شش هزار تومان (6,000 تومان) و بر اساس قوت غالب برنج خارجی، مبلغ پانزده هزار تومان (15,000 تومان) و برنج ایرانی، مبلغ سی هزار تومان (30,000 تومان) اعلام شده است.

همچنین بخوانید :  عید فطر عربستان چه روزی است 96 - 2017

کفاره روزه غیر عمد (عذر) برای هر روز مبلغ دو هزار تومان (2,000 تومان) است که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود، همچنین کفاره روزه عمد برای هر روز مبلغ یکصد و بیست هزار تومان (120,000 تومان) است.

 طبق مسأله 1492 رساله توضیح المسائل آیة الله العظمی مکارم زکات فطره بر تمام کسانى که قبل از غروب شب عید فطر بالغ و عاقل و غنى باشند واجب است، یعنى باید براى خودش و کسانى که نان خور او هستند، هر نفر به اندازه یک صاع (تقریباً سه کیلو) از آنچه غذاى نوع مردم آن محل است، اعم از گندم و جو یا خرما یا برنج یا ذرّت و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکى از اینها را بدهد کافى است.

در ضمن بنابر فتوای معظّم له اگر کسى تنها در افطار شب عید فطر میهمان دیگرى باشد فطریه او به عهده خودش است.

منبع / ایران جیب

همچنین بخوانید :  روز معلم 97 چند شنبه است - تاریخ روز معلم 97 - روز معلم سال 97 چه روزی است

مطالب مرتبط

عید فطر در عربستان چه روزی است

 

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
بستن تبلیغ