خانه » آخرین اخبار » امروز چه روزی است » تاریخ عید قربان 96 چه روزی است و چند شنبه عید قربان سال 1396 است

تاریخ عید قربان 96 چه روزی است و چند شنبه عید قربان سال 1396 است

تاریخ عید قربان 96 چه روزی است و چند شنبه عید قربان سال 1396 است

در بخش تقویم سایت اطلاعات و همچنین زمان عید قربان در سال 1396 قرار داده می شود
تاریخ عید قربان 96 چه روزی است

تاریخ عید قربان 96 چه روزی است

عید قربان یکی از مهم ترین مراسم ها نماد اتحاد بین مسلمانان است. تاریخ این عید بزرگ در تقویم هجری قمری روز ١٠ ذوالحجه است که در احادیث دینی ذکر شده در این روز خدا به حضرت ابراهيم فرمان می دهد اسماعيل پسرش را باید قربانی کند. در ادامه این بخش از مجله اینترنتی اپ ناز تاریخ عید قربان سال 96 و چند شنبه است قرار داده می شود.

عید قربان سال 1396

در سال 1396 تاریخ عید سعید قربان در روز جمعه 10شهریور 1396 و در تقویم میلادی در روز  10 اگوست 2017 مصادف با  ١٠ ذوالحجه سال ١٤٣٨ هجری قمری می باشد. با توجه به تفاوت تقوم های شمسی ، قمری و میلادی تاریح این عید تفاوت دارد.

همچنین بخوانید :  روز ولنتاین 96 کی هست | تاریخ ولنتاین 2018 چه روزیه | ولنتاین 1396

داستان عید قربان

حضرت ابراهیم خلیل پیامبر خوابی که دیده بود که به فرمان خداوند باید فرزندش اسمائیل را قبربانی کند در هنگام قربانی حضرت ابراهیم سر حضرت اسمائیل را بر زمین گذاشت و تیغ تیز بر گردن او گذاشت اما کارد گردن او را نمی تواند ببرد و سرانجام هنگامی که پدر و پسر تسلیم بودن کامل خود در برابر فرمان خداوند را نشان دادند، خداوند عمل او را قبول کرد و حضرت ابراهیم به جای قربانی فرزندش قوچی را که جبرئیل آورده بود قربانی نمود.

سنّت قربانى کردن در روز عید قربان به مناسبت قربانی حضرت اسماعیل می‌باشد. طبق برخی از احادیث تمام حیواناتی که در سرزمین منا در روز عید قربان ذبح می‌شوند فدیه حضرت اسماعیل می‌باشند.

اعمال عید قربان چیست

روز گرفتن در روز عید قربان حرام است و همچنین از امام صادق (ع) حدیثی نقل شده که از پدرانش چنین روایت شده: «امام علی (ع) دوست داشت چهار شب از سال، خود را فارغ نماید؛ شب اول رجب، شب نیمه شعبان، شب عید فطر و شب عید قربان» به نظر می‌رسد که منظور از فراغت، فراغت برای عبادت در آن با زنده نگهداشتن آن باشد. همچنین در شب و روز عید زیارت امام حسین (ع) مستحب است.

همچنین بخوانید :  عید فطر عربستان چه روزی است 96 - 2017
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
بستن تبلیغ