خانه » آخرین اخبار » اطلاع رسانی » موسسه ثامن الائمه وابسته به کجاست + خبر ورشکستگی

موسسه ثامن الائمه وابسته به کجاست + خبر ورشکستگی

موسسه ثامن الائمه وابسته به کجاست + جزئیات خبر ورشکستگی
موسسه ثامن الائمه وابسته به کجاست

موسسه ثامن الائمه وابسته به کجاست

موسسه مالی و اعتباری ثامن الائمه تاریخ 18 دیماه سال 1376 در شهر مشهد شروع به کار کرد و وابسته به هیچ ارگانی نیست. این موسسه در اغاز کار از بانک مرکزی مجوز نداشت اما در سال 94 با  طی مراحل قانونی برای دریافت مجوز موفق به گرفتن مجوز شد. در قسمت اطلاع رسانی سایت اپ ناز موضوع ورشکستگی و همچنین موسسه ثامن الائمه وابسته به کجا است بررسی می شود.

جزئیات ورشکستگی موسسه ثامن الائمه

پس از مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج اعلام ورشکستگی کرد و قادر به واریز سپرده‌های مردم را ندارد، شباهت اسم و ارم این دو مؤسسه ثامن الائمه و ثامن الحجج باعث شد تعداد زیادی از مردم برای پس گرفتن سپرده‌های خود به شعب مؤسسه ثامن مراجعه کنند.

احتمال ادغام ثامن الائمه

ادغام بانک مهر اقتصاد با موسسه کوثر و موسسه ثامن مدتی در رسانه ها مطرح شد که ظاهرا هنوز هیچ تصمیم مشخصی در این مورد در بانک مرکزی و یا شورای پول و اعتبار گرفته نشده است و چنین ادغامی رسمیت ندارد؛ منتشر شدن خبرهای غیر رسمی در شبکه های اجتماعی و بعضی از رسانه‌ها که خود می‌تواند عاملی اصلی برای ایجاد نگرانی سپرده‌گذاران باشد.

همچنین بخوانید :  تعطیلی مدارس اهواز روز شنبه 18 اذر 96 - ایا فردا مدارس اهواز تعطیل است

تجمع جمعی مشتریان موسسه ثامن

حدود 200 نفر از مشتریان مؤسسه ثامن در مقابل یکی از شعبه های این مؤسسه در یکی از خیابان تهران تجمع کردند گرفتن سپردهای خود شدند.

آشتیانی مدیرروابط اعتباری ثامن در تماس با خبرنگاران گفت: یکی از شعبه های موسسه ثامن به علت مشکلات نرم افزاری و شبکه ای از مدار خارج شد و به همین دلیل امکان پاسخگویی و ارائه خدمت به مشتریان  فراهم نبوده و با تلاش تیم پشتیبانی امکان اتصال این شعبه به شبکه این موسسه فراهم نشد.

تکذیب ورشکستگی ثامن الائمه

سید رضا قاسمی: در شبکه های ماهواره ای که وابسته به شبکه منافین هستند، با پخش کردن فیلمی با موضوع اینکه موسسه ثامن ورشکست شده است سبب رعب و وحشت سپرده گذاران این موسسه شدند که بر اساس این امر شاهد هجوم مردم به شعبات بانک ثامن هستیم.

تاکنون 538 نظر ثبت شده است.

 1. سلام
  این برای اطلاع عموم مردم است که خانم هنریتا فرناندو، وام دهندگان وام اختصاصی معتبر، فرصتی مالی برای همه کسانی که نیازمند کمک مالی هستند، ایجاد کرده است. آیا به وام نیاز دارید؟ آیا برای حل مشکل اضطراری نیاز به پول فوری دارید؟ یا برای قرض گرفتن یا تأمین مالی پروژه خود به وام نیاز دارید؟ آیا بانک ها و سایر موسسات مالی شما را رد کرده اند؟ به هیچ وجه نگاه نکنید زیرا ما برای تمام مشکلات مالی خود اینجا هستیم. ما بدون توجه به ملیت مشتری یا تاریخ اعتبار، وام های سریع و قابل اعتماد را با نرخ بهره 2 درصد برای افراد، شرکت ها و جوامع ارائه می دهیم. شرایط و ضوابط ما روشن و قابل فهم است.
  بدون اعتبار چک مورد نیاز، 100٪ تضمین شده است.

  به ما ایمیل بزنید (henriettafernandoloanfirm@gmail.com)

 2. سلام دوستان، کسی خبر داره اوضا از چه قراره؟ ثامن درست حسابی پول میده یا هنوز مثل قبله؟

 3. سلام
  واقعا به نظرتون این وضعیت درست میشه ؟؟؟؟؟؟ یکی یه جواب درست نمی‌ده! به خدا این چه وضعشه! این دیگه چه مسخره بازیه!مگه ما موقعی که پول گذاشتیم با قشون رفتیم پول گذاشتیم که حالا پولمون رو می خواهیم با قشون کشی مواجه بشیم و تهدید بشنویم ! آقا اگه ورشکسته هستی بگو تا مسیر ورشکستگی طی بشه و ما تکلیفمونو بدنیم!!!! اگر هم ورشکسته نیستی چرا مثل گداها بهمون پول می‌دین !!؟؟؟ شدیم پا در هوا !! یکی یه جواب قانع کننده و درست نمی‌ده !!
  با تشکر

  • شما صبر کن کابینه روحانی رای اعتماد بگیره اونوقت همه چی مشخص میشه چوت مشکل ثامن یک بازی سیاسی بر دو طرف این جریان است.

  • سلام.شماحق دارید چیزی که مشخصه اینه که ورشکست نشده متاسفانه دچار بحران وکمبودنقدینگی شده طبق گفته سیف قراره باهم تجمیع شن که متاسفانه این پروسه زمانبره وطول میکشه تا اون موقع وضع همینه

 4. سلام
  همش خبرهای خوب می شنویم، اما در عمل هیچ تغییری حاصل نشده و اوضاع به نظر مساعد نمیاد! ضمنا عملا پولمون بلوکه شده و تحت هیچ شرایطی نمی تونیم پول برداریم.امیدوارم زودتر این وضعیت به پایان برسه!
  با تشکر

 5. کسی اطلاعی داره میشه از صادرات پول برداشت؟

 6. سیف: ثامن، مهر اقتصاد و کوثر ادغام می‌شوند
  يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۴کد مطلب: ۵۴۲۵۳

  اخبار بانك: رييس كل بانك مركزي با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد مشکل خاصی ندارد و مدیریت این بانک به خوبی عمل کرده است، گفت: قرار است این بانک با موسسات ثامن و کوثر تجمیع شود.
  به گزارش پايگاه خبري اخبار بانك، ولی الله سیف در برنامه”نگاه یک” شبکه اول سیما درباره آخرین تحولات بانکی و اقتصادی کشور، افزود: فکر می کردیم بعد از برجام ارتباطات بانکی در شرایط مطلوبی قرار می گیرد

  دیگر موسسه غیر مجاز نداریم
  سیف در ادامه برنامه نگاه یک شبکه اول سیما با تاکید بر اینکه مردم باید بین موسسات مجاز و غیرمجاز اعتباری تفکیک قاعل شوند، گفت: خوشبختانه دیگر موسسه غیرمجاز نداریم که این دستاورد با تلاش بسیار زیاد حاصل شد و همه موسسات غیرمجاز تعیین تکلیف شدند.

  مهر اقتصاد با ثامن و کوثر تجمع می شود
  رئیس کل بانک مرکزی در خصوص تعیین تکلیف موسسه ثامن الحجج گفت: وضعیت سپرده گذاران موسسه تعیین تکلیف شده و باید بر اساس جدول زمانبندی مراجعه و مطالباتشان را دریافت کنند. همچنین پرونده تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

  وی با بیان اینکه گاهی برخی موسسه ثامن الحجج و ثامن را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند، افزود: موسسه ثامن در ابتدا با نام ثامن الائمه فعالیت می کرد که با تذکر بانک مرکزی نام خود را اصلاح کرد و اکنون مشکل خاصی ندارد.

  سیف با تاکید بر اینکه موسسه ثامن از نظر تعادل دارایی و بدهی متعادل است، گفت: حتی بانکهایی که هیچگونه مشکلی ندارند نیز اگر در مقطعی برای خروج پول مراجعه زیادی به آنها شود ممکن است با کمبود نقدینگی مواجه شوند و این مسئله ای طبیعی است و مشکلی وجود ندارد.

  وی با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد نیز مشکل خاصی ندارد و مدیریت این بانک به خوبی عمل کرده است، گفت: قرار است این بانک با موسسات ثامن و کوثر تجمیع شود.

  با ارزوی توفیق و موفقیت روزافزون

 7. خبرهای خوب برای سپرده گذاران موسسه ثامن الائمه
  موسسه ثامن بعد از فراز و نشیب های فراوان همچنان در انتظار شورای پول و اعتبار به سر می برد اما یکی از مسئولین این موسسه درباره پرداخت به سپرده گذاران و ادامه فعالیت این موسسه اعتباری خبر داد.
  موسسه ثامن الائمه خبرهای خوب برای سپرده گذاران موسسه ثامن الائمه
  به این مطلب امتیاز دهید

  د خبر: 815822
  نظرات: 0
  تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ – ۱۲:۳۰

  به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در حالی که سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن الائمه در انتظار تشکیل جلسه شورای پول و اعتبار برای تصمیم گیری در مورد این موسسه هستند یکی از مسئولین این موسسه در پاسخ به سوال خبرنگارما مبنی بر زمان تعیین تکلیف این موسسه اعلام کرد: همچنان در انتظار تشکیل جلسه شورای پول و اعتبار هستیم اما خطوط اعتباری در اختیار این موسسه قرار گرفته و شورای پول و اعتبار باید به عضو شتاب شدن این موسسه مجوز بدهد و بعد از طی کردن این مراحل موسسه به فعالیت خود ادامه می دهد.

 8. کدخبر: 289021 ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۱۰:۰۷:۴۷
  رکنا: موسسه ثامن بعد از فراز و نشیب های فراوان همچنان در انتظار شورای پول و اعتبار به سر می برد اما یکی از مسئولین این موسسه درباره پرداخت به سپرده گذاران و ادامه فعالیت این موسسه اعتباری خبر داد.
  اقتصادی: در حالی که سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن الائمه در انتظار تشکیل جلسه شورای پول و اعتبار برای تصمیم گیری در مورد این موسسه هستند یکی از مسئولین این موسسه در پاسخ به سوال خبرنگار رکنا مبنی بر زمان تعیین تکلیف این موسسه اعلام کرد: همچنان در انتظار تشکیل جلسه شورای پول و اعتبار هستیم اما خطوط اعتباری در اختیار این موسسه قرار گرفته و شورای پول و اعتبار باید به عضو شتاب شدن این موسسه مجوز بدهد و بعد از طی کردن این مراحل موسسه به فعالیت خود ادامه می دهد.

 9. سلام ببخشید تکلیف سپرده های ما چی میشه تا کی باید صبر کنیم

 10. سلام .ظاهراجلسه شورای پول واعتباربازهم تشکیل نشد

 11. واگذاری 3 تعاونی غیرمجاز به ۲ بانک و یک موسسه
  سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۲کد مطلب: ۵۴۱۷۷

  Share/Save/Bookmark

  اخبار بانک: در حالی رئیس کل بانک مرکزی تاکید داشته که به زودی وضعیت سه تعاونی اعتباری غیرمجاز را مشخص و ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی را تا مراحل آخر پیش خواهد برد که ظاهرا تعاونی‌های البرز ایرانیان، افضل توس و آرمان (وحدت) سه موردی هستند که به زودی تعیین تکلیف می‌شوند هر چند که در این بین گمانه‌زنی‌ها در مورد بانک‌هایی که قرار است مسئولیت و تعهدات آنها را بپذیرند نیز بسیار است.
  به گزارش اخبار بانک به نقل از ایسنا، بعد از جلسات بین بانک مرکزی و مجلس و تعیین مهلت برای تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز و سپرده‌گذاران آنها در نهایت بانک مرکزی وعده داد که بین دو تا سه ماه آینده فعالیت غیرمجازها در بازار پول را پایان دهد. بر این اساس در مذاکراتی که وجود داشته قرار بر این است که غیرمجازهای بزرگ و فعال فعلی تعیین تکلیف و تعهدات آنها از سوی بانک‌ها و موسسات مجازی که دارای شرایط کافی برای این موضوع هستند، واگذار شود.

  در حال حاضر جدای از موسسه کاسپین که با هشت تعاونی زیرمجموعه درگیر مسائل خاص خود بوده و با توافقات انجام شده بین بانک مرکزی و قوه قضاییه در حال تعیین وضعیت سپرده‌گذاران تعاونی‌های خود است، موسسه آرمان که پیش‌تر شامل ۱۰ تعاونی بود و ۸ تعاونی آن به موسسه کاسپین منتقل شد، خود از حاشیه سازان بازار است. اکنون دو تعاونی از آرمان تحت عنوان البرز ایرانیان و وحدت باقی مانده که در مورد البرز ایرانیان از سال گذشته تاکنون فعالیت‌های آن متوقف شده و سپرده‌گذاران این تعاونی بلاتکلیف مانده‌اند و از سوی دیگر وحدت که در حال حاضر با نام رسمی آرمان فعالیت می‌کند، مدتی است که دچار مشکل شده و سپرده‌گذاران آن نیز عمدتا در حال تجمع و اعتراض نسبت به وضعیت خود قرار دارند.

  از سوی دیگر تعاونی غیرمجاز افضل توس از دیگر مواردی است که ظاهرا به زودی مسئولیت آن واگذار شده و دیگر فعالیت مستقلی نخواهد داشت. تعاونی که سپرده‌گذاران آن نیز در امور مربوط به آن دچار مشکل هستند.

  برای تعیین وضعیت این سه تعاونی ظاهرا دو بانک و یک موسسه اعتباری وارد مذاکره شده و توافقاتی هم انجام شده است و در صورت نهایی شدن به زودی به نظر می‌رسد تعهدات افضل توس، البرز ایرانیان و آرمان (وحدت) به این بانک‌ها و موسسات واگذار شود.

  البته در این بین غیرمجازهای دیگری هم وجود دارد از جمله ثامن و مهر اقتصاد که به نظر نمی‌رسد در حال حاضر تصمیم برای واگذاری آنها وجود داشته باشد و بر اساس آنچه که در سایت بانک مرکزی مشاهده می‌شود، در حال دریافت مجوز بوده و بعید نیست که مجوزهای جداگانه‌ای برای آنها صادر شده و در ادامه ممکن است بحث ادغام این موسسات مطرح و جدی‌تر شود.

  • سلام ،بااین تفاسیرحالاحالاول معطلیم درواقع اگه قید پولمونو‌بزنیم اعصابمون راحتتره دیگه انقدر دنبال خبرنبودیمو اخرش هیچی .

 12. سلام دوستان
  من حدود 8 ماه پیش مبلغی رو در موسسه ثامن سپرده گذاری کردم تا بتونم زودتر روش وام بگیرم و این کارو کردم، اما چون اون موقع توانایی پرداخت اقساط رو نداشتم مجبور شدم وام رو هم سپرده کنم تا قسط کمتری پرداخت کنم، یعنی در واقع من هیچ پولی از ثامن دریافت نکردم و الان دارم قسط وام رو میدم، حدود 10 روز پیش رفتم که وامم رو بگیرم چون بهش نیاز داشتم ولی بهم ندادن، به نظر شما من باید چکار کنم، اگه شما جای من بودید پول توی دستتون رو بابت قسط به جایی که پول خودتون رو بهتون نمیده و معلوم هم نیست اصلاً بده یا نده یا چه زمانی بده(در واقع روی هواست) ، پرداخت می کردید؟

  • سلام محمدجان

   خدمت شما عرض کنم من اگر جای شما بودم سریعا یک نامه تهیه میکردم وشرح ماوقعه را کاملا توضیح میدادم . که شما در شرایطی هستید که بابت وامی که در اختیار ندارید موظف به پرداخت قسط می باشید . لذا تقاضا میکردم یا وجه مربوطه سریعا در اختیار قرار گیرد و یا از تعهد شما به دلیل عدم امکان بهره برداری خارج شود . تا لااقل از پرداخت قسط و بهره بانکی جلوگیری شود

 13. من كه متاسفانه تو اين سه روز نتونستم بگيرم .همه زمانى رو هم رفتم نشد.

 14. سلام

  بانک صادارت پرداخت انجام میدهد ظرف چند روز گذشته بنده گرفته ام . ساعات مراجعه بنده بین ساعت 12 الی 18 بوده
  مجددا سعس کنید انشالله موقق خواهید شد

 15. سلام دوستان
  من از روز شنبه از هيچ بانك صادراتى نتونستم پول بگيرم.ثامن هم رفتم گفتند كارتت مشكلى نداره.آيا كسى مثل من دچار اين مشكل شده؟

 16. پنجشنبه, 05 مرداد ماه 1396 00:30:15

  تفاهم بانک مرکزی در ادغام موسسات مالی و اعتباری
  میهن مگ :
  به گزارش مشرق، علی اکبر کریمی گفت: هم اینک برخی موسسات بانکی، شرایط خاصی را برای کشور به وجود آورده اند و این موسسات با داشتن صدها هزارسپرده گذار، با تنگناهایی مواجه شده اند.

  وی ادامه داد: بانک مرکزی قانون الزام آور برای نظارت بر موسسات مالی و بانکی ندارد و فقدان این نظارت موجب بروز مشکلاتی در سیستم بانکی کشور شده است.

  کریمی افزود: در قانون برنامه ششم پیش بینی شده که نیروی انتظامی با اعلام بانک مرکزی از فعالیت این قبیل موسسات جلوگیری کند و نمونه آن مهر و موم ۲۰ شعبه یکی از موسسات مالی در سطح کشوراست.

  نماینده مردم، اراک، کمیجان و خنداب درمجلس شورای اسلامی گفت: در نشست های متعدد با رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی مجلس و نشست های غیرعلنی مجلس شورای اسلامی وضعیت موسسات مالی کشور مورد بررسی قرارگرفته است.

  کریمی افزود: بانک مرکزی در تلاش است تا با انجام تفاهم نامه با یک بانک معتبر برای سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری اطمینان خاطر فراهم کند.

  وی تاکید کرد: در صورتی که بانکی موافقت خود را با ادغام موسسه مالی بپذیرد، بانک یاد شده براساس نرخ متعارف نظام پولی و بانکی کشور سود پرداخت خواهد بود.

  وی گفت: به سپرده گذران این نوید داده می شود با پیگیری های مجلس شورای اسلامی در آینده نزدیک، مشکل سپرده گذاران رفع شود.

  نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حجم سرمایه گذاری موسسه مالی و اعتباری آرمان درسطح کشور ۱۵۰ میلیارد تومان است.

  *** سپرده گذاران ثامن نگران سپرده های خود در این موسسه نباشند

  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: این موسسه مالی در قالب طرح ساماندهی موسسات در سایر بانکها ادغام و تعیین تکلیف می شود.

  کریمی افزود: موسسه مالی و اعتباری ثامن یکی از موسسات مالی با سابقه کشور و دارای مجوز فعالیت است.

  وی تاکید کرد: این موسسه مالی فعال، از حمایت و پشتیبانی یک نهاد رسمی کشور بهره مند است بنابراین سپرده گذاران نگران مبالغ خود در این موسسه نباشند.

  کریمی افزود: با آغاز بحران در برخی موسسات مالی کشور، هجوم شهروندان برای بازپس گرفتن سپرده های خود از موسسه ثامن سبب شد تا تنگناهایی به وجود آید.

  وی اظهار کرد: براساس ساز و کار قانونی که در بانک ها و موسسات مالی وجود دارد، پول سپرده گذاران در سه بخش شامل ذخیره قانونی، منابع نقدی بانکی، دارایی بانک و تسهیلات ذخیره می شود.

  نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی معتقد است، موسسه مالی و اعتباری ثامن به عنوان مجموعه مالی وابسته به نیروهای مسلح با یک بانک ادغام شود.

  کریمی در ادامه گفت: شایعه سازی و پوشش خبری جهت دار در حوزه مسائل مالی توسط رسانه های بیگانه با هدف بی اعتبار کردن نظام بانکی و سلب اعتماد مردم از سیستم بانکی، انجام گرفته است.

  وی اظهار کرد: قوانین و مقررات پولی و بانکی کشور سال ۱۳۵۱ و قوانین عملیات بانکی سال ۱۳۶۲ مصوب شده و باتوجه به اینکه الکترونیکی شدن شبکه بانکی دراین قوانین دیده نشده، در برخی ساختارها بازنگری لازم است و از سال های گذشته تاکنون اصلاح نظام قانون بانکداری مورد بحث مجلس شورای اسلامی بوده است.

  کریمی افزود: تاکنون لایحه ای در این زمینه به مجلس ارسال نشده و اخیرا هیات دولت لایحه را تصویب و با طی کردن فرایند اداری در مجلس بررسی می شود.

  نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته طرحی در کمیسیون اقتصادی دولت برای اصلاح نظام بانکی تهیه شد که در آن به شکل مفصل تمام فعالیت های بانکی از ابتدا تا انحلال و ورشکستی را مورد کنکاش قرارداده است.

  وی درادامه به پرداخت نرخ سود غیر متعارف در موسسات مالی اشاره کرد و گفت: پرداخت سود غیرمتعارف از جمله تخلفات بانکی است که برخی موسسات مالی آن را انجام می دهند.

  وی اظهار کرد: این وضعیت قابل تداوم نیست و شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی باید برای کاهش نرخ سود بانکی و نرخ سود تسهیلات تصمیم قاطع اتخاذ کند.

  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش نرخ تورم در صورتی ممکن است که؛ نرخ سود بانکی و تسهیلات کاهش پیدا کند.

  منبع: ایرنا
  منبع: مشرق نیوز
  برچسب ها:

  اقتصاد
  مطالب مرتبط:

 17. خبرگزاری ایرنا

  نائب رئیس کمسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با ایرنا :

  بانک مرکزی در تلاش است تا با انجام تفاهم نامه با یک بانک معتبر برای سپردگذارانموسسات مالی واعتباری اطمینان خاطر فراهم کند .

  اگر بانکی موافقت خود را با ادغام موسسه مالی بپذیرد. بانک یاد شده بر اساس نرخ متعارف نظان پولی و بانکی کشور سود پرداخت خواهد بود

  موسسه ثامن در قالب طرح سامان دهی موسسات در سایر بانکها ادغام و تعیین تکلیف می شود این موسسه از حمایت و پشتیبانی یک نهاد رسمی کشور بهرمند است . بنابراین سپردگذاران نگران مبالغ خود در این موسسه نباشند .

 18. اژه‌ای: دادستان باید با شایعه‌سازان علیه بانک‌ها برخورد کند/دو مدیر سابق بانک مرکزی تحت تعقیب قرار گرفتند/به نظر می‌رسد قبل از مفاصا حساب تعاونی‌های زیرمجموعه کاسپین مجوز صادر شده و غفلت صورت گرفته است/تدبیر شود و حق مردم از بین نرود
  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در پاسخ سؤالی درباره آخرین وضعیت مؤسسات مالی و موسسه کاسپین و همچنین اینکه اخیراً یک موسسه دیگر به این موارد اضافه شده که می‌گویند متعلق به یکی از آقازاده‌هاست، در این زمینه توضیح دهید، گفت: این مسئله جدیدی نیست؛ متولی این امور بانک مرکزی و دستگاه‌های ذیربط هستند. مواردی که مربوط به قوه قضاییه است، در بحث شاکی خصوصی و یا طرح شکایت است .

  دوستان به نظر شما منظور ایشان از آن یک موسسه دیگر موسسه ثامن است یا نه . ما بالاخره نفهمیدیم موسسه ثامن مربوط به سپاه است یا جای دیگر

 19. من هم با نظر اقا افشین موافقم

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
بستن تبلیغ