خانه » سرگرمی » مجله اینترنتی دانستنی ها » موشک ذوالفقار ویکی پدیا + مشخصات موشک ذولفقار سپاه

موشک ذوالفقار ویکی پدیا + مشخصات موشک ذولفقار سپاه

موشک ذوالفقار ویکی پدیا | مشخصات موشک ذولفقار سپاه
موشک ذوالفقار ویکی پدیا

موشک ذوالفقار ویکی پدیا

سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با پرتاب 6 موشک ذوالفقار به مرکز داعش در دیرالزور سوریه باعث خسارات سنگینی به این گروه توروریستی شود. در ایا میدانید مجله اینترنی اپ ناز ویکی پدیا و مشخصات موشک ذولفقار برای کاربران قرار داده می شود.

ویکی پدیا موشک ذوالفقار

ذوالفقار در مراسم رژه نیروهای مسلح در بندرعباس برای اولین بار رونمایی شده بود. ذوالفقار از نوع موشک های بالستیک برد بلند است که توسط سپاه پاسداران بطور انبوه ساخته شده است و برد این موشک 750 کیلومتر است و همچنین خطای نقطه زنی زیر 10 متر را دارد. ذالفقار دارای سر جنگی بارانی بوده می تواند اهداف پخش شده روی زمین یا بانده های فرودگاه را با کم ترین خطا و با دقت بالا هدف  قرار دهد.

اشنایی با موشک های بالستیک

موشک‌ها بالستیک در ارتفاع بسیار زیادی اوج می‌گیرند که این قسمت راه با موتور روشن انجام می‌شود و بیقیه مسیر را با کمک نیروی جاذبه زمین به طرف هدف حرکت می کند که مثل یک سقوط آزاد که البته با کنترل درست است.

همچنین بخوانید :  نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

موشک‌های بالیستیک معمولاً ارتفاع بسیار زیاد می‌گیرند و در بعضی از موشک‌های بالستیک که برد بسیار بالایی دارند ممکن است از جو زمین نیز خارج می‌شوند و با کمک از ماشین ورود مجدد (RV) به جو بازمی‌گردند.

نام اولین موشک بالستیک A-4 بود که معمولاً با اسم موشک وی-۲ (اصطلاح آلمانی 2-Vergeltungswaffe به معنی «سلاح انتقامی ۲») مشهور شده بود که در سال های ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ میلادی توسط دولت هیتلر و زیر نظر ورنر فون براون در ورماخت تولید شد.

موشک ذوالفقار ویکی پدیا

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
بستن تبلیغ