خانه » آخرین اخبار » امروز چه روزی است » روز جهانی پدر چه تاریخی است سال 2017 | روز پدر 97

روز جهانی پدر چه تاریخی است سال 2017 | روز پدر 97

 روز جهانی پدر چه تاریخی است سال 2017 | روز پدر 97تاریخ روز جهانی پدر 

 روز جهانی پدر چه تاریخی است

روز پدر روزی برای قدر دانی از همه پدرهای دنیا است. در تقویم ایران روز پدر تاریخ ولادت امام علی (ع) در روز 13 رجب قمری است. روز جهانی پدر تاریخ مشخصی ندارد و در کشور های مختلف تاریخ متفاوتی دارد. در ادامه امروز چه روزی است سایت اپ ناز روز جهانی پدر چه روی است قرار داده می شود.

تاریخ روز پدر کشور های مختلف

در تقویم کشور های مختلف روز پدر تاریخی متفاوتی دارد که در ادامه مشاهد می کنید.

در بیشتر کشورها سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن روز پدر نامیده شده است در المان ۱۷ مه هر سال به مناسبت روز عروج مسیح روز پدر نامیده شده است. در هند ۲۹ ماه اوت به این روز نام گزاری شده است.

در پاکستان مثل ایران روز ولادت امام علی روز پدر است.در کشور ونزوئلا این روز سومین یکشنبه ماه ژوئن جشن گرفته می شود و یک روز تعطیل عمومی نیست.

همچنین بخوانید :  روز دانشجو چه روزی است 16 آذر 96 + متن روز دانشجور

۲۳ فوریه ۲۳ فوریه در روسیه روز پدر و همچنین روز دفاع از میهن نامیده شده است. در کره جنوبی تاریخ روز پدر و مادر همزمان در روز ۸ مه می باشد. در کشور های لیتوانی و سوئیس روز پدر در روز اولین یکشنبهٔ ماه ژوئن است.

روز پدر در دانمارک ۵ ماه ژوئن هم‌زمان با روز قانون اساسی است و  در اسپانیا و ایتالیا ۱۹ مارس هر سال را روز پدر نامیده شده است. در کشورهای عربی مصر و لبنان تاریخ روز پدر اولین روز تابستان یعنی ۲۱ ژوئن است.

در کشورهای برزیل و ساموآ دومین یکشنبهٔ ماه اوت روز بزرگ داشت پدر است این ایده در تقویم برای اولین بار به این منظور ترویج یافت تا کودکان روزی را صرف قدردانی اختصاصی از قهرمان پرافتخار زندگیشان کنند.

روز جهانی پدر چه روزی است

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
بستن تبلیغ