خانه » آخرین اخبار » اخبار سیاسی بدون سانسور » علت اختلاف قطر و عربستان و قطع رابطه با قطر

علت اختلاف قطر و عربستان و قطع رابطه با قطر

علت اختلاف قطر و عربستان و قطع رابطه با قطر
علت اختلاف قطر و عربستان و قطع رابطه با قطر

علت اختلاف قطر و عربستان

رابطه قطر با عربستان و همچنین دیگر کشورهای عربی خلیج فارس  مدتی است که دچار تنش و اختلاف شدید شده است و باعث قطع رابطه با قطر شده است. در بخش اخبار سیاسی مجله اینترنتی اپ ناز دلیل اختلاف قطر و عربستان قرار داده می شود.

دلیل اختلاف قطر و عربستان چیست

 در پی سخرانی پادشاه قطر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در جشن پایان خدمت تعدادی از سربازان این کشور از تروریستی گفتن حماس فلسطین و حزب الله لبنان و از نقش پر رنگ و تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در برقراری ثبات و امنیت منطقه تاکید کرد،وی همچنین متهم کردن مدعیان مبارزه با تروریسم به تعصب مذهبی و عدم درک درست از اسلام واقعی.

از روزهای ابتدایی خردادماه امسال اختلاف بین قطر و عربسالن شروع شده که نه تنها کم نشده ، بلکه با شدت یافتن آن به جنگ افشاگری سعودی و قطری تبدیل شده تا در پی آن از یک طرف، حقایق و واقعیت های جدیدی از پشت پرده سیاست های شیوخ عرب و نقش آنها در بحران ها و پرونده های منطقه ای و از سوی دیگر، عمق و گستره اختلافات بین آنها برملا شود.

همچنین بخوانید :  مداح دستگیر شده کیست تیرماه 96 - کدام مداح دستگیر شده

اختلاف قدیمی عربستان با قطر

اختلافات سرزمینی عربستان و قطر به دوره قرن نوزدهم بر می‏‌گردد که باریکه‌ای از زمین‌های جنوبی قطر را دربرمی‌گیرد.

عربستان سعودی مدعی مالکیت 23 مایل از سواحل جنوب شرقی قطر است‏ و دو کشور در مورد مرزهای جنوب غربی و خلیج سلوا واقع در این منطقه نیز با یکدیگر اختلافات ارضی دارند.اختلافات مرزی و سرزمینی میان دو کشور از خلیج “سلوا” واقع در جنوب غربی قطر آغاز و تا “خورالعدید” واقع در جنوب خاوری قطر امتداد می‏‌یابد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
بستن تبلیغ