خانه » آخرین اخبار » هولوگرام شهرداری چیست و چه کاربردی دارد + علت توقف چیست

هولوگرام شهرداری چیست و چه کاربردی دارد + علت توقف چیست

هولوگرام شهرداری چیست و چه کاربردی دارد + علت توقف چیست

ماجرای و جزئیات کامل هولوگرام در شهرداری تهران در مجله خبری اپ ناز

یکی از طرح های شهرداری در دوره قبل دادن هولوگرام بودن که در دوره جدید به دلیل مشکلاتی که هولوگرام شهرداری داشت این طرح لغو شد. در ادامه این مطلب هولوگرام شهرداری چیست و چرا در دوره شهردار جدید این طرح لغو شد بررسی می شود

هولوگرام شهرداری چیست

هولوگرام‌ سند یا مدرکی بود که شهرداری به طلبکارانش می‌دهد در ازای بدهی هایش،طلبکارانی می توانست پیمانکار باشند یا حتی شهروندان عادی که به فرض مثال، ملک شان در طرح شهرداری واقع شده، براین اساس آنها می‌توانند با در دست داشتن هولوگرام، در هر نقطه‌ای که طرح تفصیلی اجازه می‌دهد، تراکم بفروشند! اما آیا فروش هولوگرام شهرداری به همین سادگی است؟

لغو صدور هولوگرام‌ شهرداری

محمد علی نجفی شهردار جدید شهر تهران در هفته گذشته با صدور کردن بخشنامه‌ای، صادر کردن هر گونه هولوگرام شهرداری را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد و با این بخشنامه، حتی هولوگرام‌هایی شهرداری که تا پیش از این هم صادر شده، پیش از اجرا، منوط به راستی آزمایی شده‌اند. اما ماجرای هولوگرام‌ها چیست و چرا نجفی در نخستین برخورد سختگیرانه‌اش به سراغ هولوگرام‌ها، رفته است؟

همچنین بخوانید :  درگیری در دفتر امام جمعه بروجرد, شهریور 1396 واقعیت دارد + دانلود فیلم

دلیل توقف هولوگرام شهرداری چیست

علی نوذرپور رئیس جامعه مهندسان شهرساز در گفتگو با خبرنگاران گفت:در این میان از شبکه پیچیده فاسدی یاد می‌کند که اساساً کارشان همین خرید و فروش هولوگرام‌ شهرداری بوده است.

جالب اینکه دراین میان پای شرکت… (یک شرکت زیر مجموعه شهرداری) و برخی مدیران و کارکنان شهرداری تهران هم وسط می‌آید! درواقع به گفته او، دریچه فساد با ورود همین افراد به بحث هولوگرام‌ها باز شده است. یعنی یک نفر در شهرداری، مشتری هولوگرام‌هاست.

یک دلال از بیرون هولوگرام جذب می‌کند و دیگری با «ریزش اسمی هولوگرام ها»، هر درصدی که بخواهد به جیب می‌زند. بعضی ریزش‌ها هم به جیب دلال‌ها می‌رود.

ماجرای شکل گیری هولوگرام شهرداری

ماجرای فروش تراکم، به دهه 70 برمی گردد، اما سروکله هولوگرام‌های اعتباری از سال 90 پیدا شده است. پیش از آنها «برگه‌های تراکم سیار» کار هولوگرام‌ها را انجام می‌دادند. اما هولوگرام‌ها چگونه کار می‌کنند؟ شما 100 میلیون تومان از شهرداری طلب دارید.

همچنین بخوانید :  شعار روز قدس سال 96 + تاریخ روز قدس 96 چه روزی است

شهرداری به ازای این پول، یک برگه هولوگرام 120 میلیون تومانی به شما می‌دهد و این یعنی شما به همین مقدار مجوز دارید تا تراکم بخرید. اما شما قادر به خرید تراکم نیستید. در نتیجه به سراغ واسطه‌ها و دلال‌هایی می‌روید که کارشان همین است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
بستن تبلیغ